NOWOŚCI PRODUKTOWE.

W miarę upływu czasu, postępu i rozwoju, pojawiają się nowości. Produkty, które często są odpowiedzią na potrzeby rynku.
Tutaj również będą wprowadzane kolejne wpisy z nowościami Kiwo i Marabu, więc śledź nasze publikacje na bieżąco.

KIWOMASK® Print n’ Peel

Jednoskładnikowy, zrywalny lakier ochronny na bazie wody, przeznaczony do sitodruku.

Kiwomask Print n' Peel lakier ochronny wodny

KIWOMASK Print n’ Peel jest jednokomponentowym lakierem ochronnym na bazie wody, który zastępuje produkty takie jak KIWOMASK S110 i S111 z naszej podstawowej oferty.
Produkt ten jest dobrze opracowaną alternatywą dla lakieru Print and Peel firmy ALKEMI (MacDermid), który można powszechnie spotkać na naszym rynku.
Tego typu maski są powszechnie stosowane w poligrafii w następujących dziedzinach: przełączniki membranowe, panele przednie frontowe, tarcze prędkości (prędkościomierze), panele przednie urządzeń AGD (white goods), elementy elektroniki użytku domowego (TV, konsole, dekodery itd. – tzw. brown goods), drukowanie foliowych powłok, które mają być ochroną podczas procesu produkcyjnego i inne.

Farba lustrzana MARACHROME® MC 295

Najnowsza wersja farby lustrzanej firmy Marabu w nowej odsłonie. Farba nie wymaga dodatków, a zmieniona receptura pozwoliła jeszcze poprawić efekt lustra, który teraz jest niebywały. Poniżej zdjęcia z wewnętrznych testów laboratoryjnych firmy Marabu, na podłożu transparentnym, Tym razem farba lustrzana testowana w metodzie FIM.

Farba dla branży motoryzacyjnej Mara® Mold MPX

Nowa generacja farb technologii FIM (Film Insert Molding) o nazwie handlowej MaraMold MPX jest przeznaczony do zastosowań związanych z formowaniem folii na foliach poliwęglanowych (PC) i oferuje szeroki zakres przetwarzania pomiędzy drukiem a wykończeniem. Zastępuje starszą technologicznie farbę MPC. Dodatkową zaletą serii jest nowatorski rodzaj kleju (TayCoat) łączący powierzchnie o różnych składach chemicznych i właściwościach, co daje nowe możliwości, również w zastosowaniach AGD, RTV i wielu innych.

Linki do filmów prezentujących produkt:
cz. 1. https://www.youtube.com/watch?v=HHI7sVMWJio&ab_channel=MarabuPrintingInks
cz. 2. https://www.youtube.com/watch?v=gP5O82ubAAk&ab_channel=MarabuPrintingInks
cz. 3. https://www.youtube.com/watch?v=S_lkoz8f8gw&ab_channel=MarabuPrintingInks

Nowość w Marabu – wodna tampondrukowa farba Maqua® Pad MAP

MaquaPad MAP to pierwsza na świecie farba tego typu do tampodruku na bazie wody, przeznaczona szczególnie do tekstyliów i zabawek. Spełnia wszystkie wymagania
nie tylko dla zabawek, ale także przemysłu tekstylnego i oferuje wysokie standardy bezpieczeństwa, zarówno producentowi, drukarzowi, jak i konsumentowi.

farba wodna Maqua pad

Wodna farba do druku na tekstyliach i drewnie, ABS, PS, PVC, PC, PA, PP poddanego wstępnej obróbce, jak również podłoży powlekanych. Satynowy połysk, dobre krycie, średnio-szybki czas schnięcia, do druku tekstyliów („druk bez znaczników”) i świetna dla tzw. wrażliwych zastosowań. Maqua® Pad MAP nadaje się do zastosowań zgodnych z dyrektywą 2009/48/EG („dyrektywa dotycząca zabawek DIN EN 71/3”). Wyprodukowana jest bez użycia BPA/BPS i charakteryzuje się możliwie najniższymi wartościami WWA i LZO.

pdf ikonaProdukt infover. ang.

pdf ikonaInfo technicznever. ang.

pdf ikonaKarta techniczna – ver. ang.

farba wodna Maqua pad