środki czystości firmy Kasper

Środki czystości i sorbenty dla firm, przemysłu oraz domu.

Produkty niemieckiej firmy VLIESSTOFF KASPER GmbH to najwyższa jakość przeznaczona zarówno do rozwiązań przemysłowych, firm, nie tylko branży poligraficznej, ale świetnie nadają się również do użytku domowego.

Należy nadmienić, iż środki czystości firmy Kasper są produkowane na bazie certyfikowanych materiałów produkcyjnych i surowców sprowadzanych ze Szwajcarii. Dostarczane produkty podlegają najbardziej rygorystycznym pomiarom i zasadom utrzymania jakości, które zapewniają również identyfikowalność każdej rolki ze środkiem czyszczącym, począwszy już od do surowca wysyłanego przez firmę Glatfelter Sontara Switzerland AG. Wystarczy wprowadzić numer identyfikacyjny rolki – my wygenerujemy go ze strony internetowej: www.quality-certificate.com. Certyfikat możemy pobrać lub wydrukować na potrzeby dokumentacji naszych Klientów.

Wśród pełnej gamy produktów typu sorbenty olejów, rolek czyszczących, oferty znajdziesz min. ściereczki do użytku ręcznego, w bardzo praktycznych pojemnikach dozujących, z samozamykającym się wieczkiem, ograniczającym wysychanie.  Po zużyciu ściereczek, możesz zastosować refill uzupełniający, by w ten sposób ponownie używać pojemnika (ekonomia i dbałość o środowisko naturalne).
Co ważne, chusteczki nie pozostawiają żadnych drobinek, paprochów, smug, pyłu ani innych zanieczyszczeń. Z powodzeniem stosowane nie tylko w poligrafii, ale i laboratoriach chemicznych i elektronice!

 Seria CLEAN BOX, czyli 4 różne typy chusteczek nawilżanych:
STENCIL CLEAN (uniwersalne czyszczenie szablonów)
IPA / DI (odtłuszczanie)
ADHESIVE REMOVER (usuwanie pozostałości po kleju)
HAND CLEAN (mycie i dezynfekcja rąk)

ściereczki Kasper clean boxŚrodki czystości Vliesstoff KASPER znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak: poligrafia, branża elektroniczna, motoryzacyjna, przemysł, laboratoria chemiczne i placówki medyczne,  gastronomia, gospodarstwa domowe, pomieszczenia czyste – wg ISO 14644: ISO-5 do ISO-9, zgodne z GMP: A/B do D i z US Fed.

Znajdziesz u nas wiele innych produktów związanych z utrzymaniem czystości, takich jak:
elektryczne standy / dozowniki rolowe
ściereczki i chusty dla poligrafii 
sorbenty
⇒ i wiele innych.

Oferta jest bardzo bogata, więc jeśli interesuje cię jakiś konkretny typ produktu, który nie został umieszony na naszej stronie www, zapytaj, a udzielimy wyczerpującej odpowiedzi (kontakt @).

Kasper_cleaners_miniatura

Chusteczki czyszczące CleanBox do użycia ręcznego - 4 różne rodzaje

STENCIL CLEAN
ściereczki / chusteczki do czyszczenia matryc
elektronicznych SMD * i nie tylko

Usuwają pozostałości pasty lutowniczej, przy czym nie pozostawiają żadnych śladów i smug. Bazują na wodzie, dzięki czemu nie mają uciążliwego zapachu. Czyszczą nawet najdrobniejsze zagłębienia i szczeliny. Delikatna, ale wytrzymała tkanina, dzięki czemu nie mechaci się i nie ulega postrzępieniu. W sitodruku możesz zastosować je np. w oczyszczaniu diapozytywów/klisz przed naświetleniem, narzędzi i biurka, stołu do podświetleń, czy pozostałości po świeżej emulsji (domycie rynienki, ramy, mieszadła itd), czy nawet zaschniętych retuszerach.

Ściereczki znajdują się w wygodnym opakowania wielokrotnego użycia, z samozamykającą się klapką na wieczku.
Dzięki temu dozowanie jest łatwe, a produkt nie ulega utlenieniu i wysuszeniu. Jest zawsze gotowy do użycia.

* Szablony wykonane najczęściej z metalu lub innego materiału z otworami, które służą do nakładania pasty lutowniczej na płytki drukowane w procesie montażu SMD. Szablony wycinane laserowo – są wykonane ze stali wykonane laserem dużej mocy. Zapewniają najwyższą jakość montażu.

Opakowanie zawiera 100 szt. ściereczek.

chusteczki Stencil Cleaner
chusteczki IPA / DI firmy Kasper

IPA / DI 
ściereczki nasączone alkoholem izopropylenowym,
odtłuszczają czyszczone powierzchnie

Produkt o przeznaczeniu uniwersalnym. Nasączony jest alkoholem izopropylenowym, oraz wodą zdemineralizowaną,
a wszystko po to, by uzyskać najwyższą efektywność oczyszczania powierzchni, bez pozostawiania smug i śladów.
W sitodruku z powodzeniem możesz go zastosować do ręcznego odtłuszczenia i przygotowania powierzchni drukowanej. Znajdują zastosowanie również w elektronice – czyszczą płytki drukowane obwodów elektronicznych typu PCB, można czyścić nimi elementy składowe elektroniki (części i podzespoły), soczewki szklane, powierzchnie oraz przedmioty delikatne i wrażliwe. Zmywają skutecznie plamy z oleju, odciski palców, żywice, pasty lutownicze i powleczenia zabezpieczające. Czynniki zmywający odparowuje bez pozostawiania resztek i śladów.

Ściereczki znajdują się w wygodnym opakowania wielokrotnego użycia, z samozamykającą się klapką na wieczku.
Dzięki temu dozowanie jest łatwe, a produkt nie ulega utlenieniu i wysuszeniu. Jest zawsze gotowy do użycia.

Opakowanie zawiera 100 szt. ściereczek.

ADHESIVE REMOVER
chusteczki do usuwania resztek kleju

Ściereczki nasączone są wysoce efektywnym środkiem zmywającym, nie pozostawiającym smug i zanieczyszczeń resztkowych. Ze względu na dużą reaktywność odczynnika zmywającego, potrafi usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które pozostały po klejach, na dowolnej powierzchni.  Użyjesz ich ponadto do usunięcia błędnie zadrukowanych detali – tzw. błędów drukarskich. 

Ściereczki znajdują się w wygodnym opakowania wielokrotnego użycia, z samozamykającą się klapką na wieczku.
Dzięki temu dozowanie jest łatwe, a produkt nie ulega utlenieniu i wysuszeniu. Jest zawsze gotowy do użycia.

Opakowanie zawiera 100 szt. chusteczek.

chusteczki Adhesive Remover firmy Kasper
chusteczki Hand Clean firmy Kasper

HAND CLEAN  
chusteczki do czyszczenia i dezynfekowania rąk

Łatwe i delikatne czyszczenie skóry i paznokci rąk, usuwają olej, tłuszcze, pasty, substancje klejowe oraz pozostałości na skórze w procesach produkcyjnych. Ściereczki te nie wysuszają skóry, ponadto działają jak środek dezynfekujący. 

Znajdują zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych i dziedzinach. W poligrafii z pewnością użyjesz ich do wstępnego oczyszczenia dłoni po podczas druku lub po jego zakończeniu. Poradzą sobie z zanieczyszczeniami organicznymi i mineralnymi, nie narażając cię na szkodliwe substancje zmywające, bazujące na rozpuszczalnikach np. Nitro. Warto więc, redukować negatywny wpływ związków chemicznych na zdrowie człowieka, które łatwo migrują przez skórę, a używać produktu, który jest bezpieczny i na dodatek dezynfekuje dłonie.

Podobnie jak cała seria Clean Box – ściereczki znajdują się w wygodnym opakowania wielokrotnego użycia, z samozamykającą się klapką na wieczku.
Dzięki temu dozowanie jest łatwe, a produkt nie ulega utlenieniu i wysuszeniu. Jest zawsze gotowy do użycia.

Opakowanie zawiera  50 szt. lub 100 szt. ściereczek.

Funkcjonalny i wygodny w użyciu CleanBox
z chusteczkami,
zamyka się samoczynnie,
dzięki sprężynującej klapce wieczka. 

Chusteczki czyszczące dla przemysłu poligraficznego

Jako wieloletni partner branży poligraficznej i renomowany specjalistyczny sprzedawca Sontara® PrintMaster, firma Vliesstoff KASPER oferuje rolki czyszczące do automatycznego czyszczenia dla wszystkich popularnych maszyn drukarskich (Heidelberger, KBA, Komori, Manroland, Ryobi…).
Dzięki naszemu stojakowi do przewijania rolek z łatwością wykonasz własne ścierki do czyszczenia wg własnego uznania, co do rozmiarów – z rolki o długości nawet 500 m.

Do czyszczenia ręcznego nasza oferta obejmuje od mocnych i odpornych na rozpuszczalniki ściereczek czyszczących Sontara®, po różne ściereczki do czyszczenia maszynowego do tzw. trudnych prac. Włókniny i rolki papieru czyszczącego uzupełniają ofertę dla naszych klientów.

Producent charakteryzuje się najlepszą z możliwych obsługą i krótkimi terminami dostaw na całym świecie.

środki czystości do poligrafii Kasper

Ściereczki do czyszczenia ręcznego.

Zapewniają optymalną wydajność. Niezależnie od tego, czy chodzi o usuwanie zanieczyszczeń, czy o zastosowanie w wrażliwych systemach i procesach.

Wielu znanych producentów światowych z branży poligraficznej, elektrotechnicznej oraz motoryzacyjnej polega na unikalnych, ręcznych procesach czyszczenia, opracowanych przez firmę Vliesstoff Kasper.

Ścierki o wysokiej wydajności, do automatów i dyspenserów.

Spełniają najwyższe wymagania w zakresie automatycznego czyszczenia powierzchni. Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie wstępne, czy o bezpośrednią integrację z łańcuchem produkcyjnym oraz procesami i procedurami czyszczenia.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy:
również osobiście, kompleksowo, bezpośrednio na miejscu.

Sorbenty / pochłaniacze sorbcyjne

Sorbenty – czyli produkty sorbujące (wchłaniające / pochłaniające) substancje w procesie sorpcji.  Dzięki nim, możemy wchłonąć w sposób kontrolowany np. ciecze, które  towarzyszą niektórym procesom produkcyjnym lub czynnościom na stanowisku pracy (np. wyciek oleju z przekładni, rozlany rozpuszczalnik).

W ofercie naszej znajdują się sorbenty o 2 różnych cechach  charakterystycznych:

→ hydrofilowe, uniwersalne w postaci formatek lub rolek o gramaturze 245 g/m2
 hydrofobowe, pochłaniające olej, formatki lub rolki o gramaturze 260 g/m2.

Rozmiary formatek: 32 x 42 cm
Rozmiary rolek: szer. 38 cm, dł.: 46,2 m

Sorbent uniwersalny – kolor biały
Sorbent hydrofobowy – kolor zielony

Obydwa typy produktów są wykonane w 100% z polipropylenu.

sorbenty / pochłaniacze Kasper

Sorbenty uniwersalne hydrofilowe /białe/ pochłaniają:

  • oleje ciężkie i lekkie,
  • chemikalia i środki czyszczące,
  • rozpuszczalniki i farby,
  • wodę i ciecze dyspersyjne

Charakterystyka: odporne na rozdarcia, wytrzymałe na wilgoć, miękkie, nie strzępi się, materiał bardzo chłonny.
Włóknina polipropylenowe o wysokiej chłonności olejów i paliw, pochłaniają wodę równie silnie jak paliwa, duża objętość chłonna: pochłania ciecze wielokrotnie przekraczające swój własny ciężar!

Sorbenty olejowe hydrofobowe /zielone/ pochłaniają:

  • oleje ciężkie (np. oleje opałowe)
  • oleje lekkie (np. silnikowe)
  • paliwa i rozpuszczalniki (np. benzyna, diesel)

Charakterystyka: odporne na rozdarcia, wytrzymałe na wilgoć, miękkie, niestrzępiące się, bardzo chłonne włóknina polipropylenowe o wysokiej sorpcji olejów i paliw, hydrofobowe nawet po całkowitym nasyceniu.
Chłonność jest tak wysoka, że sorbuje oleje i paliwa o masie wielokrotnie przekraczającej jej własną wagę!

Pobierz foldery i ulotki firmy VLIESSTOFF KASPER / SONTARA

ARA sp. z o.o., Akcesoria dla sitodruku
Trąbki 387, 32 – 020 Wieliczka
tel.: 124310578 // tel. kom: 605320798