odtłuszczacze sitodrukowe KIWO

Odtłuszczacze siatek i szablonów

W naszej ofercie znajdują się odtłuszczacze firmy KIWO zarówno do użycia ręcznego jak i te, rekomendowane do urządzeń automatycznych.

Preparaty odtłuszczające grają bardzo dużą rolę w procesach przygotowania szablonów drukarskich.
Jaka jest ich specyfika, jak dokładnie działają i dlaczego są aż tak ważne, opiszemy w innym dziale. 

Tymczasem skupmy się na różnych wariantach środków należących do tej grupy produktowej.
Przede wszystkim odróżniamy 2 kategorie odtłuszczaczy – te do przegotowania siatki w procesie ręcznym, oraz te, które są przeznaczone również do maszyn automatycznych. Notabene, obydwie wersje można używać ręcznie i będą porównywalnie skuteczne, natomiast nie należy postępować odwrotnie, czyli tak, by w urządzeniach automatycznych użyć „środka ręcznego”, chociażby ze względu na inny, dużo wyższy stopień pienienia, co w następstwie dawałoby ryzyko wypłynięcia substancji aktywnej w postaci gęstej piany, a nawet jej uszkodzenia. Proponujemy zatem wybór optymalnego środka do własnych potrzeb i warunków.
W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z nami.

Oferta preparatów odtłuszczających KIWO.

Przygotowanie ręczne:

PREGAN NT 9 
KIWO MESH X-Cel (trójfazowy)

Przygotowanie maszynowe/automaty:

KIWOCLEAN A 910

odtłuszczacze Kiwo

odtłuszczacze
firmy KIWO

ręczne i do automatów

odtłuszczacz Kiwo Pregan NT9

PREGAN NT 9

Gotowy do użycia.
Środek do czyszczenia i odtłuszczania siatek sitowych, wyprodukowany z surowców biodegradowalnych.

Produkt ten jest bardzo skutecznym preparatem czyszczącym i odtłuszczającym do sit. Emulguje brud i tłuszcze, powodując, że te łatwo rozpuszczają się w wodzie. Nadaje się do wszystkich rodzajów siatek, zapobiega tworzeniu się tzw. rybich oczek i problemom powierzchniowym podczas pokrywania emulsjami bezpośrednimi.
Do produkcji PREGANU NT 9 zastosowano tylko takie składniki, które są naturalnymi surowcami roślinnymi lub powstały biotechnicznie. PREGAN NT 9 ma neutralne pH, jest wolny od fosfatów, sulfatów i chlorydów, oraz rozkłada się biologicznie.

Sposób użycia:

Nanieść preparat na siatkę, dobrze wyszczotkować obustronnie, aż do momentu, gdy piana, która powstała będzie równomiernie rozprowadzona, następnie spłukiwać wodą tak długo, aż piany nie będzie w cale. Po wysuszeniu siatka jest gotowa do pokrywania emulsją.
Zaleca się wykonywanie odtłuszczania/ czyszczenia krótko przed powlekaniem, aby na siatce nie mógł osiąść znowu żaden nowy brud.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan NT 9

KIWO Mesh X-Cel 

Gotowy do użycia.
Trójzadaniowy płyn do: odtłuszczania, przygotowania napięcia powierzchniowego,  oraz wyrównania ładunku antystatycznego siatek sitodrukowych. Szczególnie zalecany do filmu kapilarnego.


Cechy charakterystyczne:

  • wysoce efektywny preparat do sit, znacząco podnoszący przyczepność emulsji bezpośrednich oraz filmów kapilarnych (np. z serii KAPILARFILM ULANO CDF VISION) do sita, co jest szczególnie istotne przy wysoko nakładowych zadrukach
  • uniwersalny produkt – pełni również rolę odtłuszczacza, a także pozwala na uzyskanie antystatycznej powierzchni sita
  • szablony przygotowane przy użyciu KIWO MESH X-CEL pozwalają na uniknięcie wielu typowych problemów związanych z elektrostatycznością jak np. włoskowanie farby w procesie drukowania. 

KIWO MESH X-CEL należy używać bezpośrednio przed nałożeniem fotoemulsji. Preparat nanosić na sito przy użyciu szczotki (najlepszy efekt), gąbki lub rynienki do powlekania. Gąbka lub rynienka jest zalecana w przypadku, gdy sito nie jest zbytnio zakurzone. Następnie, sito w pozycji pionowej spłukać zimną, lub letnią wodą do chwili, aż woda nie będzie powodować powstawania piany na sicie. Po spłukaniu wodą, będzie wyraźnie widoczny równy „film” wodny powstały na sicie, umożliwiający nałożenie filmu kapilarnego na mokrą powierzchnię sita. 

Przed nałożeniem fotoemulsji bezpośredniej, należy sito dokładnie wysuszyć.

ikona pdf   dane techniczne: Kiwo Mesh X-Cel

odtłuszczacz trójfazowy Kiwo Mesh XCEL
odtłuszczacz Kiwo Pregan A910

KIWOCLEAN A 910

Koncentrat do odtłuszczania sit 1 : 50
KIWOCLEAN A 910 to silnie skoncentrowany, alkaliczny preparat odtłuszczający.  Został opracowany specjalnie dla automatycznych myjek do sit. Powinien być rozcieńczony wodą w stosunku 1 : 50.

Wytwarza mało piany i jest bezfosforanową kombinacją tensydów do usuwania tłuszczu i brudu. Po sporządzeniu gotowego do użycia roztworu czyszczącego, uzyskujemy produkt, który ma doskonałe właściwości odtłuszczające oraz  zwilżające. Nadaje się do każdego rodzaju siatki. Jego stężenie można zmieniać i dostosowywać w zależności od stopnia zanieczyszczenia siatek. Zalecamy najpierw napełnić pojemnik wodą, a dopiero później dodać koncentrat odtłuszczający, dokładnie mieszając. Kolejność dodawania jest istotna. Co ciekawe, KIWOCLEAN A 910 można szybko mieszać i nie tworzą się żądne pozostałości, czy osady. Gotowy do użycia roztwór nie blokuje dysz, rur ani powierzchni lakierowanych. Niemniej jednak, należy zawsze przestrzegać instrukcji producenta danej maszyny.  Sita po zaaplikowaniu KIWOCLEAN-em A 910 należy spłukać czystą wodą.
Optymalne parametry techniczne można zaprogramować w swojej jednostce myjącej (automacie), na podstawie instrukcji maszyny oraz z pomocą naszego zaplecza technicznego – w razie potrzeby prosimy o kontakt.

ikona pdf   dane techniczne: Kiwoclean A 910

ARA sp. z o.o., Akcesoria dla sitodruku
Trąbki 387, 32 – 020 Wieliczka
tel.: 124310578 // tel. kom: 605320798