kleje sitodrukowe do blatów KIWO

KLEJE do BLATÓW i nie tylko - w aerozolu

W portfolio produktów KIWO znajdują się kleje do sitodruku, ponadto kleje flokowe (do zastosowań technicznych i tekstylnych), typowe kleje przemysłowe, a także kleje do laminowania. Ponadto dostępne są kleje do ram (wykonywania szablonów), kleje do procesu druku na tekstyliach w aerozolu i aplikowane wałkiem.

W dziale tym, prezentujemy przede wszystkim kleje dla branży tekstylnej – a dokładniej kleje do blatów.

Wyroby firmy KIWO do sprayowego rozpylania na blaty drukarskie w urządzeniach typu karuzele, które w zależności od potrzeb można stosować jako kleje kontaktowe, do montażu, lub czasowego przyczepiania. KIWOFIX SX oraz Mecosol ThermoPlus jest niezawodny do klejenia papieru, filcu, drewna, metali, styropianu, a także wielu różnych tworzyw sztucznych. Tworzą beżową warstwę kleju. Drobne, delikatne kropelki rozmieszczają się równomiernie i cienko, tak że kleju używa się bardzo oszczędnie. Mgiełka kleju trafia nawet w najdrobniejsze otworki, gdzie płynne kleje lub pasty nie mogą dotrzeć. Trwałe, permanentne sklejenie osiąga się po ok. 24 godzinach. Te dwa produkty od lat cieszą się największą popularnością wśród naszych Klientów ze względu na przystępną cenę w stosunku do ich wydajności i trwałości.

Ponadto program firmy KIWO zawiera kleje aplikowane natryskowo:
– Kiwo PowerSpray
– Mecosol Uniwersal
– TexLine FIX F *

* produkt wymaga zamontowania specjalnego pistoletu jako zestawu do natryskowej aplikacji produktu – instrukcja montażu  ikona pdf

Kleje w aerozolu są bardzo wydajne i nie zawierają freonu.

KLEJE do BLATÓW
KIWOFIX SX

KIWOFIX SX

Uniwersalny klej w sprayu, nie zawiera fluorochlorowęglowodorów.

KIWOFIX SX to klej w sprayu, zalecany przede wszystkim do blatów urządzeń drukarskich typu karuzele, który może być stosowany jako klej kontaktowy, montażowy lub wrażliwy na nacisk. Produkt ten służy do bezpiecznego klejenia również takich podłoży, jak: papier, karton, filc, drewno, metale, guma piankowa, styropian i wiele tworzyw sztucznych (w tym polistyren).

KIWOFIX SX tworzy beżową, lekko nieprzezroczystą warstwę kleju. Drobny strumień rozprowadza się równomiernie i cienko, co pozwala na ekonomiczną aplikację. Strumień przypominający mgłę wnika również w drobne otwory, które nie są wypełnione płynnymi lub pastowatymi klejami. Ostateczną przyczepność uzyskuje się po 24 godzinach. 

Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością w stosunku do klejów naszej konkurencji.

ikona pdfDane techniczne kleju Kiwofix SX

MECOSOL ThermoPlus

Aktywowany termicznie, klej kontaktowy w sprayu z propelentem, nie zawiera CFC.

MECOSOL THERMOPLUS to klej kontaktowy w sprayu z propelentem wolnym od CFC. Głównym
zastosowania MECOSOL THERMOPLUS jest mocowanie tkanin tekstylnych do stołów drukarskich podczas procesu drukowania. MECOSOL THERMOPLUS jest szczególnie odpowiedni do procesów „flash-curing”, ponieważ zarówno aktywuje go podwyższona temperatura, jak i nie degraduje jego właściwości adhezyjnych, przez długi czas. Ponadto może być stosowany do nakładania samoprzylepnych aplikacji na papier, karton, tekstylia i wiele tworzyw sztucznych.

Produkt ten również charakteryzuje się dużą wydajnością w stosunku do klejów konkurencji.

ikona pdfDane techniczne kleju Mecosol ThermoPlus

klej w aerozolu Mecosol ThermoPlus firmy KIWO

Kiwo PowerSpray

KIWO PowerSpray to klej kontaktowy w aerozolu o wysokiej przyczepności początkowej i odporności na temperaturę. Głównym obszarem zastosowania jest klejenie różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metale, drewno i materiały z włókien drzewnych, skóry naturalnej, skóry syntetycznej, tekstyliów, tkanin dystansowych, pianki poliestrowej, poliuretanowej i wielu innych. Nie nadaje się do styropianu i miękkiego PVC. Wiązanie osiąga ostateczną wytrzymałość po około 24 godzinach.

ikona pdfDane techniczne kleju KIWO PowerSpray ver. GB .

Mecosol Uniwersal 

Uniwersalny klej w sprayu, wolny od CFC, który w zależności od zastosowania może być używany jako klej kontaktowy, montażowy lub wrażliwy na nacisk (tzw. żywy klej). Bezpiecznie przykleja papier, tekturę, karton, filc, drewno, metal, miękką piankę i wiele innych tworzyw sztucznych, w tym twardą piankę (np. Styropor® firmy BASF AG). Klej ten tworzy beżową, lekko nieprzezroczystą warstwę kleju. Drobne krople kleju rozprowadzają się równomiernie i cienko, dzięki czemu jest ekonomiczny w użyciu. Strumień przypominający mgłę wypełnia nawet drobne otwory, do których nie mogą dostać się kleje w płynie lub paście. Przyczepność osiąga ostateczne wiązanie po około 24 godzinach.

ikona pdfDane techniczne kleju Mecosol Uniwersal ver. GB .

TEXLINE FIX W

Dyspersyjny klej do palet, samoprzylepny na bazie wody, produkt o niskiej lepkości. Jest stosowany głównie jako klej do palet w druku na koszulkach i jest szczególnie odpowiedni do utwardzania błyskawicznego. Po nałożeniu na palecie TEXLINE FIX W pozostaje lepki przez bardzo długi czas. Nie jest łatwopalny, a zatem pozostaje bezpieczny podczas aplikacji i używania.

Uwaga: produkt wymaga urządzenia aplikującego w postaci pistoletu.

ikona pdfDane techniczne kleju TexLine FIX W ver. GB .

ARA sp. z o.o., Akcesoria dla sitodruku
Trąbki 387, 32 – 020 Wieliczka
tel.: 124310578 // tel. kom: 605320798