otwieracze oczek i antystatyki sitodrukowe Kiwo

Środki antystatyczne i otwieracze oczek

Produkty aplikowanie w formie natryskowej – typu spray.  Łatwe użycie, duża efektywność, szybkość działania i brak kontaktu bezpośredniego ze skórą człowieka. A dlaczego spray może być lepszy…?

W zakładce tej, prezentujemy Państwu 2 grupy preparatów firmy KIWO, które łączy co najmniej 1 wspólna cecha, oprócz skuteczności – aplikacja natryskowa typu spray. Dlaczego natryskowa? Chociaż są zwolennicy i przeciwnicy takiej wersji preparatów – zwykle negatywne aspekty sprowadzają się do argumentu ceny, bowiem jak wiadomo, substancja aktywna chemicznie, musi być przenoszona pod ciśnieniem za pomocą medium gazowego. To z kolei powoduje, że część preparatu stanowi tzw. wypełnienie nośnikiem. Jest to prawda. Natomiast zwróćmy uwagę, że po pierwsze preparaty KIWO w sprayu, nie mają tak wysokiej ceny, jak odpowiedniki aplikowane tradycyjnie (producent uwzględnia koszty z punktu widzenia użytkownika), ponadto, aplikowanie sprayem jest bardziej oszczędne, ponieważ spryskujemy powierzchnię dość precyzyjnie, a przy tym niewielką ilością. Ponieważ produkty firmy KIWO to produkty wysokiej jakości – te stężenia są faktycznie efektywne i nie trzeba zużywać nadmiaru preparatu, a jedynie minimalną dawkę aktywną. Warto przetestować preparat i porównać z konkurencyjnym, żeby szybko zrozumieć, że pojemność puszki i cena w katalogu, to nie są jedyne parametry warte rozpatrzenia. Oczywiście, zachęcamy do wyrobienia sobie obiektywnego własnego zdania, przede wszystkim na podstawie testów własnych.  Może twoje zdanie będzie zupełnie odmienne – co w pełni szanujemy.

Kolejna rzecz sporna to większa tendencja do rozprzestrzeniania się „mgły” preparatu aplikowanego natryskowo i zdrowia ludzi, w sporównaniu z produktami ciekłymi. Otóż, w każdym przypadku należy stosować się do zasad BHP i karty technicznej oraz kart bezpieczeństwa produktów chemicznych. Nie ma środków idealnych i nie ma rozwiązań jedynie słusznych. Każdy przypadek jest inny.

Tutaj związki chemiczne z preparatu rozpylanego podczas użytkowania, rozprzestrzeniają się przez pewien czas w powietrzu, przez co istnieje ryzyko wdychania przez pracownika, ale odbywa się to bezpieczniej ponieważ:
– prawidłowo wentylowane pomieszczenie, skutecznie zredukuje stężenie chemii w powietrzu, które w przypadku tej grupy produktowej będzie krótkotrwałe oraz mniej stężone, niż tych płynnych odpowiedników (prawidłowa wentylacja jest wymagana w przypadku stosowania zarówno anystatyków, openerów sprejowych, jak i tradycyjnych ciekłych) – przepisy BHP;
– „eye openery” KIWO zawierają substancje blokujące parowanie, przez co ograniczają rozprzestrzenianie się substancji szkodliwych w powietrzu;
– unikasz kontaktu bezpośredniego ze skórą (redukujesz przenikanie szkodliwych substancji do organizmu człowieka);
– preparat w sprayu używasz zwykle krótko/ cyklicznie – nie otwierasz wieczka i nie aplikujesz substancji przez dłuższy czas, a jedynie szybko spryskujesz powierzchnię i odkładasz pojemnik. Substancja lotna wyparuje i w zasadzie kończy się emisja związków chemicznych do atmosfery. Natomiast środki ciekłe: otwierasz puszkę z substancją (czyli uwalniasz substancję chemiczną w formie gazu  zmagazynowaną już w pojemniku), następnie aplikujesz szmatką/gąbką (dotykasz ręką – substancje szkodliwe mogące przenikać i zwykle przenikające przez większość rękawiczek* do krwioobiegu człowieka – co udokumentowano badaniami ), a po zaaplikowaniu pozostaje jej znacznie więcej do odparowania, niż sprejowej, przez co również dłuższe jest parowanie i dłuższa potencjalna ekspozycja wziewna. 

* jeśli rękawiczki nie są odporne chemicznie i przystosowane do tego typu czynności (potwierdzone stosownymi certyfikatami) – nie stanowią bariery chemia-człowiek!

Niestety, w niektórych przypadkach preparaty w aerozolu mogą nie poradzić sobie z problemem w 100%, wtedy pada wzrok, na te tradycyjne, wysoce stężone. Jeżeli zatem uznasz, że produkty powyższe nie spełniają twoich oczekiwań i wybierzesz wersje w postaci płynnej, zapoznaj się z naszymi rekomendacjami typu Primer P2 (Primer P4/P5, lub otwieracze oczek w płynie również firmy Marabu np. opóźniacz SV 12, lub po prostu skontaktuj się  z nami, a dobierzemy wspólnie coś optymalnego.

antystatyki i otwieracze oczek KIWO

KIWOSTAT Spray

Antystatyczny aerozol wszechstronnego zastosowania.

KIWOSTAT SPRAY to wysoce wydajny środek pomocniczy do sitodruku o właściwościach antyelektrostatycznych. Służy do ochrony sit przed elektrycznością statyczną, szczególnie uciążliwą przy niskiej wilgotności względnej* powietrza. KIWOSTAT SPRAY zapobiega przywieraniu podłoża do sita drukarskiego i zapobiega problemom z farbą spowodowanym elektrycznością statyczną.

Uniwersalny produkt również do innych zastosowań: KIWOSTAT SRAY zapobiega elektryczności statycznej na dywanach, artykułach dekoracyjnych, tkaninach meblowych i odzieży. Rozwiązuje problemy elektrostatyczne podczas przędzenia, skręcania, tkania, dziania i wykańczania tekstyliów.

Jest bardzo wygodny w użyciu, a przy tym wydajny i skuteczny. Szybko odparowuje. Nie musisz aplikować go na powierzchnię drukowaną, ponieważ w wielu przypadkach wystarczy spryskać nim stronę drukującą sita. Ze względu na fakt, iż ładunek kumuluje się w trakcie pracy rakla, zwłaszcza na tworzywach sztucznych – zalecamy ponawiać aplikację wielokrotnie, w zależności od uporczywości zjawiska.

* Przy optymalnej względnej wilgotności powietrza na poziomie 50–55%, przewodność powietrza i powierzchni materiałów jest na tyle podwyższona, że umożliwia bez trudu odprowadzanie ładunków elektrycznych do otoczenia.

ikona pdf   dane techniczne: Kiwostat Spray

antystayk firmy KIWO kiwostat spray
PREGAN 235 Spray

PREGAN 235 Spray 

Wysoce aktywny spray do otwierania oczek w szablonie, wolny od CFC.

PREGAN 235 SPRAY rozpuszcza rozpuszczalnikowe, farby drukarskie zaschnięte po przerwach w druku lub podczas procesu drukowania, gdy szybko wiążącą farba i suche, ciepłe powietrze powodują zatykanie się oczek siatki. Ze względu na swoją formułę szczególnie nadaje się do celów sitodruku, tj. pomimo swoich doskonałych właściwości czyszczących PREGAN 235 SPRAY, jest niezwykle skuteczny, ale ma bardzo znikomy wpływ na fotoemulsje.

Ze względu na sposób użycia i charakter substancji aktywnej chemicznie, zapobiega kosztownym i czasochłonnym procesom czyszczenia. Po aplikacji w miejsce zaschnięte – wykonujemy kilka przedruków na makulaturze i nie wstrzymując procesu kontynuujemy pracę.

Produkt ten, ze względu na swoje właściwości czyszczące nadaje się do usuwania resztek zanieczyszczeń z szyby kopioramy, (w przypadku fartucha należy wykonać najpierw testy, czy nie rozpuszcza go), ponadto doskonale radzi sobie z czyszczeniem końcowym gum raklowych, narzędzi, szpatułek, pojemników i części maszyn. Jeśli farba jest zbyt mocno zaschnięta – należy zastosować Pregan C 44 lub Pregan DL (stare złogi farby).

Otwieracz oczek firmy KIWO ma łagodny zapach i wysoką skuteczność. 

ikona pdf   dane techniczne: Pregan 235 Spray

ARA sp. z o.o., Akcesoria dla sitodruku
Trąbki 387, 32 – 020 Wieliczka
tel.: 124310578 // tel. kom: 605320798