antyduchy KIWO

Środki na duchy - antyduchy

Tak naprawdę, chemia przeznaczona do usuwania duchów to nie tylko skuteczny i szybki produkt…
                …ale również bezpieczny, bezpieczny nie tylko dla twojego zdrowia.

Filozofią dzisiejszego pędzącego życia jest pośpiech i wygoda. Nie jest to podejście błędne, przynajmniej nie w każdym przypadku, natomiast należy zdawać sobie sprawę, że wśród produktów skierowanych do walki z duchem drukarskim, gdyby to była wykładnia, dziś do dyspozycji byłby 1 lub maksymalnie 2 preparaty na duchy., bowiem… 

… idealny środek na duchy to środek szybki, skuteczny, bezpieczny 🙂 
… oraz tani.

Z pozoru wygląda to prosto i logicznie, jednak warto rozważyć dodatkowo następujące kwestie.

– szybki i skuteczny preparat chemiczny to: ten bardzo mocno stężony i zwykle stosunkowo niebezpieczny w użyciu (żrący, drażniący, uczulający), lub selektywny (selektywnie dobrany chemicznie do typu ducha).

W obydwu przypadkach jest ukryty jakiś problem. Upraszczając, będzie to aspekt zdrowotny lub wiążący się z wykonaniem wcześniejszych prób, lub koniecznością zastosowania kilku różnych produktów, pod względem składu chemicznego i działania.

Mocny, stężony preparat nie tylko może mieć wpływ na nasze zdrowie, ale i na stan włókien matrycy. Czym mocniejszy środek stosujesz i częściej, tym więcej gotówki wydasz na wymianę siatki. Pękające sita na produkcji, kojarzone ze zbyt mocnym dociskiem rakla, czy błędnie ustawioną maszyną to często tylko część prawdy. Pęknięcia włókien, utrata napięcia szablonu, czy perforacje miejscowe to często efekt niedopracowanego procesu wywabiania ducha drukarskiego. Pośpiech, wygoda oraz ignorancja, musi kosztować.

Temat rozległy, stąd zostanie opisany dokładniej za jakiś czas w naszym Dziale technicznym. Zapraszamy już wkrótce.

Pamiętajmy sentencję: „Najlepszym sposobem unikania duchów jest ich prewencja.”

Jeśli jednak już dojdzie do momentu w którym nie masz wyjścia i sięgniesz po antyducha – wybieraj racjonalnie.

Stara zasada podpowiada, żeby stopniować moc/agresywność chemii i wybierać taką, która w praktyce bardziej szanuje twoje siatki, zdrowie i pieniądze.

Proponujemy następującą kolejność doboru antyducha (wg powyższych zasad):

PREGAN PASTA
PREGAN PASTA + PREGAN COMBI-CLEAN 
PREGAN ANTIGHOST
PREGAN MEGACLEAN X-TRA
PREGAN ANTIGHOST + katalizator 

ponadto w wielu przypadkach wystarczy zwykłe przemycie siatki 1 z 2 preparatów:
PRAGAN C 44 A
PREGAN 1014 E

W celu dobrania właściwej metody i produktu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym doradcą technicznym.
Ponadto zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przedstawionymi poniżej.

antyduchy Kiwo

PREGAN PASTA

Alkaliczna uniwersalna pasta do usuwania duchów i nie tylko.

PREGAN PASTA stosowana jest do czyszczenia i odtłuszczania siatek drukarskich powierzchni metalowych w grawerunkach i w połączeniu z PREGAN COMBI-CLEAN do usuwania pozostałości farby i warstwy starych emulsji pozostałych po odwarstwianiu.
Poza działaniem typu alkalicznego, zmywa prawie wszystkie tłuszcze. PREGAN PASTA emulguje też tłuszcze syntetyczne, oleje mineralne i inne zanieczyszczenia. Oznacza to, że ma uniwersalne działanie czyszczące i odtłuszczające praktycznie w każdym przypadku. Oprócz tego PREGAN PASTA może być stosowana jako środek matujący ramy aluminiowe poprawiając przyczepność klejów do ram.

W przypadku usuwania uporczywych zanieczyszczeń i przebarwień typu duch drukarskich, zalecamy zastosowanie pasty koniecznie z katalizatorem reakcji chemicznych, jakim jest Pregan Combi-Clean. Kombinacje i metody użycia tych 2 produktów są praktykowane w różnych wariantach – warto zaznajomić się zatem z kartą techniczną produktu lub po prostu zapytać nas o wskazówki praktyczno-techniczne.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan Pasta

Pregan Pasta
Pregan Combi-Clean

PREGAN Combi-Clean 

Aktywator Pregan Pasty, emulgujący w wodzie środek do usuwania duchów.

PREGAN COMBI–CLEAN jest opartym na rozpuszczalnikach aktywatorem, który z wodą tworzy emulsję. W połączeniu z alkalicznymi środkami czyszczącymi nadaje się do usuwania „duchów”  oraz pozostałości farb i emulsji.  Środek ten posiada wysoki punkt zapłonu i delikatny zapach. Jest również ekonomiczny przy stosowaniu na grubych siatkach, dzięki odpowiedniej lepkości. Aktywator ten ma wysoką temperaturę zapłonu, jest bardzo łagodny w zapachu, wolny od węglowodorów alifatycznych i aromatycznych. Mieszaniny PREGAN COMBI–CLEAN rozcieńczone wodą mogą być odprowadzane do biologicznie zaadoptowanych oczyszczalni ścieków.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan Combi-Clean

PREGAN MegaClean X-Tra

Agresywna i wysoce skuteczna pasta do usuwania duchów drukarskich.

PREGAN MEGACLEAN X-TRA jest bazującym na rozpuszczalnikach alkalicznym środkiem o wysokiej lepkości do czyszczenia sit z tzw. duchów powstających po odwarstwieniu sita. W połączeniu z innym produktem do usuwania „duchów” (np. PREGAN ANTIGHOST) może być również stosowany jako aktywator do usuwania pozostałości po fotoemulsji i sensybilizatorów Diazo. PREGAN MEGACLEAN X-TRA ma wysoki punkt zapłonu i jest praktycznie bezwonny. Wysoka lepkość produktu pozwala na nanoszenie go za pomocą szczotki lub rynienki (nie spływa samoczynnie).

Uwaga! Ze względu na duże stężenie substancji aktywnej, nie należy przekraczać czasu ekspozycji 10 min. na sicie. W przeciwnym wypadku, może dojść do uszkodzenia włókien siatki i pęknięcia szablonu.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan MegaClean X-Tra

Pregan MegaClean X-TRA
PREGAN AntiGhost

PREGAN AntiGhost

Środek na bazie chloru, do usuwania duchów i przebarwień siatki.

PREGAN ANTI-GHOST usuwa szybko i bezpiecznie „duchy“ oraz zabarwienia, które są głównie spowodowane przez uczulacze typu diazo. Dodatkowe zabarwienia utworzone przez farby sitodrukowe mogą być usunięte za pomocą zmywacza Pregan Combi Clean, który należy wówczas nałożyć po Preganie Anti-Ghost. Resztki emulsji sitodrukowej nie powinny być usuwane PREGAN ANTI-GHOST, bardziej efektywne będzie zastosowanie mieszaniny PREGAN PASTY + PREGAN COMBI-CLEAN lub Pregan Uni-Gel.
Antyduch ten, rekomendowany jest również do usuwania duchów powstających podczas druku farbami wodnymi. Lepkość PREGANU ANTI-GHOST pozwala na stosowanie nawet na najbardziej rzadkich tkaninach – płyn nie ścieka szybko z siatek.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan AntiGhost

PREGAN C 44 A

Płynny środek do usuwania resztek farby, zanieczyszczeń i filmu hydrofobowego.

PREGAN C 44 A jest używany do usuwania pozostałości po farbie przed i po odwarstwieniu, a także typowych duchów drukarskich. Można go użyć również do usuwania nieprawidłowo wykonanych nadruków.
Szczególnie zalecany do usunięcia hydrofobowego filmu z siatki, po farbach i lakierach, utrudniającego odwarstwianie emulsji.  Zawiera rozpuszczalniki, które bardzo wolno odparowują i dlatego jest idealny, kiedy wymagany jest jak najdłuższy okres oddziaływania na trudne do usunięcia pozostałości. (przyschnięte resztki).
Ma łagodny zapach oraz wysoki punkt zapłonu. PREGAN C 44 A rozpuszcza również wszelkiego rodzaju fotoemulsje i dlatego nie powinien być używany w czasie druku, co może wiązać się z osłabieniem matrycy.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan C 44 A 

antyduch Pregan C44 A
antyduch Pregan 1014 E

PREGAN 1014 E

Uniwersalny rozpuszczalnikowy środek czyszczący, emulgowany wodą.

PREGAN 1014 E to emulgująca w wodzie mieszanina rozpuszczalników do usuwania wielu farb drukarskich, zaschniętych pigmentowych past drukarskich, klejów samoprzylepnych i flokowych, past lutowniczych i nieutwardzonych żywic lutowniczych. Zaschnięte farby drukarskie na bazie rozpuszczalników można szybko rozpuścić, produkty na bazie dyspersji pęcznieją i można je usunąć z sita za pomocą silnego strumienia wody.

Co ciekawe, pomimo wysokiej skuteczności PREGAN 1014 E w bardzo niewielkim stopniu oddziałuje na fotoemulsje.

ikona pdf   dane techniczne: Pregan 1014 E

ARA sp. z o.o., Akcesoria dla sitodruku
Trąbki 387, 32 – 020 Wieliczka
tel.: 124310578 // tel. kom: 605320798